© Copyright poezja.eu 2006   poezja[at]poezja.eu  Nasze banery  Redakcja
Georges Seurat, Niedzielne popołudnie na Grande-Jatte
Na skróty
Tadeusz BorowskiTadeusz Borowski - ur. 12 XI 1922 w Żytomierzu, zm. 3 VII 1951 w Warszawie, prozaik, poeta i publicysta. Autor katastroficznego poematu Gdziekolwiek ziemia..., tomiku wierszy Imiona nurtu, zbiorów opowiadań Pożegnanie z Marią, Kamienny świat. więcej »

Projekt strony
i wykonanie
Paweł Dymek, ur. 1981, mieszka w Warszawie.

Współpraca Michał Domagalski, ur. 1982 w Ostrzeszowie. Jeszcze żyje. Ukończył różne szkoły. Z ostatnich doświadczeń edukacyjnych: polonista (tytuł licencjata zdobył na UAM, a teraz kontynuuje edukację starając się na tym samym kierunku wywalczyć emgieera). Większość czasu spędza w Kaliszu - prawdopodobnie najstarszym mieście w Polsce. Wyniki wysiłków intelektualnych czasami przelewa na papier, ale ostatnio częściej walczy z klawiaturą - bywa, że zamieszcza co nieco w świecie (światach?) wirtualnym.

Dawid Jung, ur. w 1980 w Kłecku, poeta, krytyk literacki i teatralny. Tłumaczony na kilka języków europejskich, w tym na angielski, francuski, niemiecki, czeski. Autor tomu poetyckiego: 312685 powodów. W latach 2003-2005 prowadził warsztaty z teorii współczesnej poetyki dla studentów Collegium Europaeum Gnesnense, gdzie był opiekunem prawnym Sekcji Literacko-Filozoficznej im. Władysława Nehringa. Współzałożyciel i redaktor naczelny ogólnopolskiego pisma literackiego "Zeszyty Poetyckie". Mieszka w Gnieźnie, w którym założył Wszechnicę Poetycką gromadzącą zbiory polskiej i obcej poezji.

Reklama
Inne strony
Współczesna poezja polska  |  Klasyczna poezja polska  |  Teoria i Krytyka  |  Ogród Luizy. Forum poetyckie.  |  Inne: interpoezja, katalog...
© Copyright poezja.eu 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: poezja[at]poezja.eu   adsrv

stat4u