© Copyright poezja.eu 2006   poezja[at]poezja.eu  Nasze banery  Redakcja
Georges Seurat, Niedzielne popołudnie na Grande-Jatte
Na skróty
Tadeusz BorowskiTadeusz Borowski - ur. 12 XI 1922 w Żytomierzu, zm. 3 VII 1951 w Warszawie, prozaik, poeta i publicysta. Autor katastroficznego poematu Gdziekolwiek ziemia..., tomiku wierszy Imiona nurtu, zbiorów opowiadań Pożegnanie z Marią, Kamienny świat. więcej »

Pierwszy konkurs Interpoezji odbył się na przełomie 2003 i 2004 roku na stronie www.grupaphp.com. Była to realizacja pomysłu, aby z konkursu poetyckiego urządzić rozgrywkę na wzór zawodów sportowych - jury oceniało wiersze punktowo, a same teksty rywalizowały ze sobą w systemie pucharowym.

Teraz chciałem reaktywować ten pomysł w nowej, luźniejszej formule. Konkursy są chyba ciekawe dla uczestników, może publiczności też. Dla poezji, oceny jej "wartości" nie mają żadnego znaczenia. Na podstawie kilku wierszy można ocenić, czy ktoś pisze sprawnie i to wszystko. Dlatego ten konkurs jest próbą połączenia liryczności (sprawy tylko z pozoru osobistej) z zabawą, turniejem, rywalizacją bez materialnych ran, ale i bez nagród.

Każdy może wystawić swój wiersz i zobaczyć jak sprawdzi się w rywalizacji z innymi wierszami. Zwycięzcy niech czują się wyróżnieni, pokonanym pozostaje dystans, bo jurorzy są omylni, a prawdziwa poezja zawsze obroni się sama. Zapraszamy!

Reklama
Inne strony
Współczesna poezja polska  |  Klasyczna poezja polska  |  Teoria i Krytyka  |  Ogród Luizy. Forum poetyckie.  |  Inne: interpoezja, katalog...
© Copyright poezja.eu 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: poezja[at]poezja.eu   adsrv

stat4u